Radionica povodom Svetskog dana borbe protiv side

Prvog decembra održana je radionica povodom obeležavanja Svetskog dana borbe protiv side. Profesorka sociologije Dragana Birtašević i profesorka hemije Sneža Jeremić održale su predavanje o ovoj opakoj bolesti, s ciljem da se podigne svest mladih o mogućim rizicima, ukaže na sve načine zaštite, ali da se podrže i razumeju  oni koji žive sa ovom bolešću.

Učenicima su podeljene crvene trakice koje su simbol borbe protiv AIDS-a. Predavanje je bilo izuzetno posećeno, učenici su aktivno učestvovali u diskusiji i iskazivali stavove povodom ove teme. Zajedničkom saradnjom došli smo do zaključka da mnoge stvari pružaju trenutni užitak koji može da upropasti čitav život i život najbližih. Prevencija i traženje pomoći od stručnjaka ili osobe od poverenja je ono osnovno i najvažnije.