Edukativno – preventivne radionice u Srednjoj školi „Dositej“

U Srednjoj školi „Dositej“ učenici trećeg i četvrtog razreda imali su priliku da prisustvuju edukativno – preventivnim radionicama “Ili voziš ili piješ”, “Ne govoru mržnje” i “Rodna ravnopravnost” u organizaciji kancelarije za mlade Grada Beograda i CEPORA – Centra za pozitivan razvoj dece i omladine. Navedene radionice održane 26.3.2019. bile su usmerene na unapređenje bezbedonosne kulture mladih u saobraćaju, borbu protiv govora mržnje i promociju tolerancije, različitosti i rodne ravnopravnosti.
Bila je ovo još jedna od prilika da se učenicima naše škole ukaže na neophodnost širenja poruka tolerancije, ravnopravnosti i odgovornosti u cilju donošenja samostalnih odluka kojima neće ugrožavati sebe i druge.